BİLDİRİM

ANASINIFI

GENEL TANITIM

Özel Gazi Koleji Anaokulu eğitim programı, MEB Okul Öncesi Eğitim Programı temel alınarak hazırlanmaktadır. Buna ek olarak dünyaca kabul görmüş Montessori, GEMS, STEAM gibi eğitim yaklaşımlarından da faydalanılmaktadır.

Anaokulumuzda 4-6 yaş arası gruplarımız bulunmakta ve yaş gruplarına göre ayrı sınıflarda eğitim görmektedirler. Bu sınıflardaki eğitim hedeflerimiz; okula uyum sürecini en verimli şekilde tamamlamak, bireysel özelliklerini dikkate alarak; tüm alanlarda gelişimlerini desteklemek, sosyal bir ortam içinde keşfederek öğrenmelerini sağlamak, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmek, kendilerini ifade etme fırsatı buldukları eğitim ortamları içinde özgüven gelişimlerini desteklemektir. Bunlara ek olarak iletişim yönünden güçlü, özgüvenli, paylaşımcı, öğrenmeye açık, farkındalığı yüksek, yaratıcılığı gelişmiş çok yönlü bireyler olarak yetişmeleri için bir program yürütülmektedir.

Haftalık program dahilinde sınıf öğretmenlerinin uyguladığı etkinliklerin yanı sıra Bilişim Teknolojileri, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar, İngilizce, Müzik branş dersleri de branş öğretmenleri tarafından (İngilizce dışında) kendi atölyelerinde yürütülmektedir.

Anaokulu yemekhanemiz çocuklarımızın yaş düzeylerine uygun mobilya ve aksesuarlarla düzenlenmiştir. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşan anaokulu yemek programımızda menüler çocukların öğünlük ihtiyacı olan tüm besin ögeleri düşünülerek hazırlanmaktadır ayrıca öğrenciler, öğretmenleri gözetiminde yemeklerini yerken temel yeme alışkanlıklarını da kazanmış olurlar.

ANASINIFI KADROMUZ

ZEHRA AL

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENİ