BİLDİRİM

YABANCI DİL

Özel Gazi Kolejinde dil eğitiminin bir ders ya da ayrıcalık olmadığını, yaşamın bir parçası olduğunu öğrencilerimize edindirme bilinciyle, kendilerini sadece ana dillerinde değil farklı dillerde de özgürce ifade edebilen, kendine güvenen ve kendisinin farkında olan, kendi kültürünü benimserken başka kültürleri de tanıyabilen, dünya vatandaşı olması beklenen ve en önemlisi kurumumuzun vizyonu kapsamında yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, yetkin ve mutlu bireyler yetiştirmektir.

Okulumuzda yabancı dil eğitimi İngilizce ve Almanca üzerine verilmektedir. Dil eğitimi ana sınıfından başlayarak, ortaokul boyunca devam etmektedir. Dil öğrenme sürecini eğlenceli ve yaratıcı bir hale getirmek ise en modern yöntem, teknik ve yaklaşımlarla mümkündür. Bu süreçte dünya standartlarına uygun ve uluslararası geçerliliği olan ölçme değerlendirme metotları ile doğru bir yol izlemek gerekir. Bunlardan birisi olan Cambridge ESOL YLE sınavları her sene okulumuzda gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca eTwinning ile Avrupa’daki okullar ile iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için yabancı dil zümremiz etkin bir şekilde çalışmalar yapmaktadır.

Yabancı dil zümremiz, özel gün ve haftalarda gerek görselliği ile dikkat çeken okul panolarıyla gerekse yapılan drama ve “role-play” çalışmaları ve sosyal medya aracılığı ile hazırladığı etkinlikleri paylaşmaktadır.