BİLDİRİM

EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ

Eğitimde kalitenin artması, öğrenmenin tam ve kalıcı olması amacıyla sınıflarımız projeksiyon, akıllı tahta gibi teknolojik araç-gereçlerle donatılmıştır. Bu sayede öğretmen ve öğrencilerimizin, dersleri teknolojinin tüm olanaklarından faydalanarak nitelikli bir ortamda gerçekleştirmeleri sağlanmıştır.

Özellikle matematik ve fen bilimleri derslerinde gerekli altyapı (3D eğitim setleri)  ve teçhizat(3D projeksiyon, gözlükler) sayesinde 3D eğitimle öğrencilerin zihinlerinde canlandıramadıkları, soyut, yazıda kalan her şey gözlerinin önünde somutlaşmakta ve hem öğrenmenin tam olması hem de öğrenmenin daha zevkli hale gelmesi sağlanmaktadır.

Öğrencilerin hem öğrenmelerinin kalıcı ve tam olması hem de sınavlara hazırlıklarının desteklenmesi kapsamında okulumuz dijital ortamlarda da iki büyük portal kullanarak öğrencilerine destek vermektedir. Bu portallar sayesinde öğretmenler öğrencilere dijital ortamdan ödev verebilmekte, takibini yapabilmektedir. Ayrıca baskılı olarak yapılan denemelerin dışında bu portallarda online denemeler yapılmaktadır.