BİLDİRİM

İLKOKUL

GENEL TANITIM

İlkokul birimimizde eğitim programımız MEB okul programı esas alınarak hazırlanmaktadır. Bununla beraber sınıflardaki eğitim hedeflerimiz; çocukların bireysel özelliklerini dikkate alarak; tüm alanlarda gelişimlerini desteklemek, sosyal bir ortam içinde keşfederek öğrenmelerini sağlamak, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmek, kendilerini ifade etme fırsatı buldukları eğitim ortamları içinde özgüven gelişimlerini desteklemektir. Bunlara ek olarak iletişim yönünden güçlü, özgüvenli, paylaşımcı, öğrenmeye açık, farkındalığı yüksek, yaratıcılığı gelişmiş çok yönlü bireyler olarak yetişmeleri için bir program yürütülmektedir.

Haftalık program dahilinde sınıf öğretmenlerinin uyguladığı etkinliklerin yanı sıra Bilişim Teknolojileri, Beden Eğitimi, Görsel Sanatlar, İngilizce, Almanca, Müzik branş dersleri de branş öğretmenleri tarafından (İngilizce ve Almanca dışında) kendi atölyelerinde yürütülmektedir.

Her sınıfta öğrenci dolapları bulunan sınıflarımız; projeksiyon, akıllı tahta gibi teknolojik araç-gereçlerle donatılmıştır. Bu sayede öğretmen ve öğrencilerimizin dersleri teknolojinin tüm olanaklarından faydalanarak nitelikli bir ortamda gerçekleştirmeleri sağlanmıştır.

İlkokul yemek programımızda; öğle yemeğimiz kendi mutfağımızda, kendi personelimiz tarafından çocukların öğünlük ihtiyacı olan tüm besin ögeleri düşünülerek hazırlanmaktadır. Öğrenciler yemeklerini sınıf öğretmenleriyle birlikte kendilerine ayrılan yerlerde yemektedirler.

MEB ders kitaplarıyla birlikte (eğitim-öğretim yılı başında) sınıf öğretmenlerinin kendi sınıflarına göre belirledikleri ve okulumuz tarafından temin edilen 2 farklı yayından ek kaynaklarla öğrencilerin derslerdeki başarılarını artırmaya yönelik ek çalışmalar yapılmakta ve düzenli olarak yapılan deneme sınavlarıyla öğrencilerin düzeyleri Rehberlik Servisi tarafından incelenip belirlenmekte, varsa eksiklikleri giderilmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz, gelişen çağa ve ortama uygun olarak online ortamda bir portal üzerinden bilgi temelli derslerden ödevlendirilmekte ve deneme sınavlarına girmektedirler.

Okulumuz ayrıca uluslararası yarışmalar olan “Kanguru Matematik”, “Urfodu”, “Bilge Kunduz” gibi yarışmalarda sınav merkezi olmakla kalmayıp öğrencilerinin katılımı ve başarıyla her sene uluslararası çapta dereceler elde etmektedir.

İLKOKUL KADROMUZ

ZEHRA AL

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENİ