BİLDİRİM

Cambridge

Cambiridge

Kırıkkale’nin ilk özel okulu “Özel Gazi Koleji” olarak ilimizde her zaman ilklere damga vuran, başarının tek ve gerçek adresi okulumuz 2009 yılından bu yana düzenli olarak her yıl öğrencilerimizin İngilizce yeterliliklerini ölçmek için “Cambridge EsolYle” sınavları okulumuzda yapılmaktadır.

        Cambridge Üniversitesine bağlı olarak yapılan Esol sınavları 1913’ten bu yana dünyanın 65 ülkesinde, ana dili İngilizce olmayan, milyonlarca adayın katılımı ile gerçekleşmektedir. Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen bu sınavlar dünya çapında en çok geçerliliği olan sınavlardır. Bu sınavlar dünya çapında binlerce şirket, akademik kuruluş, üniversite, profesyonel kurum, başkanlık ve hükümet birimleri tarafından tanınır.

       Temel becerilere sahip küçük çocuklara yönelik Starters, Movers ve Flyers seviyeleri olarak 3 gruba ayrılır. Her sınav sonucu verilen başarı sertifikaları, çocukların günlük hayatta İngilizceyi ne kadar kullanabildiklerini göstermektedir. İleri düzeyde bulunan Ket ve Pet sınavları sonucunda alınan başarı sertifikalarında ise öğrencileri ileri yeterlilik düzeyine çıkarıp onların daha sonraki okul ve iş hayatlarında kolaylıklar sağlaması amaçlanmaktadır.

      Bu yapılan sınavların amacı öğrencilerimizin İngilizcede okuma(Reading), yazma(Writing), dinleme(Listening) ve konuşma(Speaking) becerilerini objektif olarak ölçmektir. Bu sınavlarla öğrencilerimiz tüm dünyada kendi yaş grupları içindeki İngilizce seviyelerini görmektedir. Ayrıca sınav sonucunda Cambridge Üniversitesi tarafından her öğrenciye, başarısını gösteren başarı sertifikaları verilmektedir ve sınavlar okulumuzda Cambridge yetkilileri tarafından büyük titizlikle yapılmaktadır.

       Her yıl ortalama 80 öğrencimizin katıldığı Esol sınavlarında, tüm soruları doğru cevaplayarak yüzde yüz tam başarı sağlayan öğrencilerimiz, serifikalarının yanında okulumuz tarafından plaket ve madalya ile ödüllendirilmektedir.