BİLDİRİM

İlkokul Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Gazi Koleji olarak yıllardır devam ettirdiğimiz ve çok önem verdiğimiz sosyal sorumluluk projelerimiz ile geleceğimiz olan çocuklarımıza sosyal bilinç aşılamaya çalışıyoruz. Bu şekilde hem kendileri hem içinde yaşadıkları topluma son derece faydalı birer insan olmalarını amaçlıyoruz. Okullar bu amaca hizmet eden en güzel kurumlardır. Çocukların akademik başarısını artırmak için gereken bilgilerin sistematik olarak aktarıldığı yerler olmalarının yanı sıra çocuklarımızı sosyal, duygusal ve psikolojik açıdan da yetiştirebileceğimiz yegane kurumlardır.

Okulumuzda yapılan sosyal sorumluluk projeleri çocuklarda farkındalık oluşturmak ve toplumsal fayda sağlamak amacıyla yapılmaktadır. İlköğretim çağında çocuğun sosyal sorumluluk projeleri aracılığıyla deneyimleyerek öğrendikleri şeyler, ebeveynlerin ne kadar anlatırlarsa anlatsınlar; medyadan, haberlerden ne kadar görürlerse görsünler onlarla kıyaslanamayacak ölçüdedir. Çocuk yaparak yaşayarak öğrenir. insanlarla tanışır, araştırır, empati kurar. Hiç tanımadığı insanlara, canlılara, doğaya yardım ederek zenginleşmeyi öğrenir. Deneyim sahibi olur. Farkındalığı artar, duyarlılığı gelişir ve dünyaya bakış açısı genişler.

Gazi Koleji olarak çocuklarımızı her yönden donanımlı hale getirebilmek için onları hayata hazırlamak için  sorumluluklarımızın farkındayız. Onları en güzel şekilde yetiştirebilmek için her yıl  yaşlarına ve gelişimlerine uygun, uygulanabilir projeler  geliştirmeye çalışıyoruz.

Kardeş okul projesiyle ihtiyaç sahibi başka çocuklarımıza ulaşıyor elimizdekileri paylaşmanın hazzını yaşıyoruz.

Hayvan Barınağı projemizle minik dostlarımızla yiyeceklerimizi paylaşıyor onlara sonsuz sevgimizi sunuyoruz.

Engelli Dostlarımız Projesiyle her yıl onları ziyaret ediyor hayatın zorluklarının karşısında yalnız olmadıklarını hissettiriyoruz.

Ağaç dikme projemizle doğaya karşı sorumluluklarımızı hatırlıyor, bizlerden sonra gelecek olanlara güzel ve yaşanılır bir dünya bırakmayı hedefliyoruz.